Zachodniopomorskie zaprasza do coworkingu!

Szukasz ekonomicznej wersji biura w Zachodniopomorskiem? Potrzebujesz wyrwać się z domu i pracować pośród innych freelancerów i przedsiębiorców? Z pomocą przychodzi coworking! W tym wpisie odkryjesz między innymi, co oferuje lokalny rynek i na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o wynajmie. Zapraszamy na krótką wizytę we współdzielonych przestrzeniach pracy!

Wyposażenie lokali coworkingowych

Jeśli do tej pory pracowałeś z domu, zmiana na coworking może być jednocześnie spełnieniem marzeń, jak i źródłem obaw. Martwisz się, czy w nowym miejscu odnajdziesz komfort i ciszę, których wymaga Twoja praca? Kluczowego znaczenia nabiera w związku z tym dostęp do niezbędnych urządzeń i sprzętów, np. drukarki, skanera, ksero czy dźwiękoszczelnej kabiny.

Absolutne minimum sprzętowe, w jakie przyjazny lokal coworkingowy powinien być wyposażony to:

 • biurka,
 • wygodne krzesła,
 • niezawodny internet,
 • gniazdka do ładowania urządzeń,
 • urządzenia biurowe,
 • budka akustyczna.

Ostatni element staje się wręcz koniecznością w przestrzeniach typu open space. Wideokonferencja z partnerem biznesowym? Ważna rozmowa telefoniczna z klientem? Przecież nie przeprowadzisz ich przy wszystkich! Kabina dźwiękoszczelna zapewni Ci dyskrecję i odpowiednie warunki, aby spokojnie odbyć ważną dla Ciebie rozmowę czy spotkanie online. Szukając biura, miej to na uwadze.

A jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez dużej ilości kawy i zależy Ci na tym, aby jeść zdrowe, przygotowane przez siebie w domu dania, zapytaj o dostęp do kuchni i ekspresu. Większość miejsc zapewnia możliwość skorzystania z czajnika czy mikrofalówki, jednak nie zaszkodzi się upewnić.

Gdy już potwierdzisz, że dane miejsce ma wszystko, czego potrzebujesz, czas na decyzję.

Opcje coworkingu – co oferuje rynek w Zachodniopomorskiem?

Szczecińskie coworkingi proponują rozmaite opcje wynajmu – od klasycznych hot desków po wydzielone biura na wyłączność. Pierwsza formuła zakłada korzystanie z nieprzypisanych do nikogo na stałe biurek w przestrzeni open space przez liczbę dni określoną w umowie. W zależności od podpisanego kontraktu i dostępnych możliwości skorzystasz również z wirtualnego adresu i salki konferencyjnej.

Druga wersja usługi oznacza, że otrzymujesz dedykowany boks lub pokój przeznaczony wyłącznie dla Ciebie. Niezwykle ciekawie prezentuje się oferta dla zespołów – Techno Park Pomerania proponuje aż 3 różne pakiety dla osób pracujących w jednej firmie. Ponadto z atrakcyjnego cenowo pakietu wynajmu skorzystają:

 • przedstawiciele jednoosobowych działalności gospodarczych i mikroprzedsiębiorcy,
 • freelancerzy,
 • studenci,
 • osoby szukające biurka na 1 dzień.

Czym się różni coworking od wirtualnego biura?

Sprawa jest prosta – lokal coworkingowy to miejsce, w którym wynajmiesz dla siebie przestrzeń do pracy. Może jednocześnie oferować usługę „wirtualnego biura”, czyli udostępnienia swojego adresu do rejestracji i prowadzenia działalności, ale nie musi.

W województwie zachodniopomorskim znajdziesz zarówno coworki z taką opcją, jak i firmy zajmujące się wyłącznie zdalną obsługą nowo powstałych działalności. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wynajmie, postaw na wirtualne biuro. Jeśli natomiast szukasz przestrzeni, w której spotkasz się z klientami i poznasz ciekawych ludzi (nie tylko ze swojej branży) – postaw na współdzielony lokal.

Gdzie w Szczecinie popracujesz w przestrzeni coworkingowej?

W stolicy województwa zachodniopomorskiego znajdziesz kilka miejsc, w których wynajmiesz hot desk lub biuro, np.:

 • Pomerania Techno Park, ul. Cyfrowa 6,
 • Business Link, biurowiec Lastadia Office przy ul. Zbożowej 4,
 • Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, ul. Jagiellońska 20/21,
 • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Żubrów 6.

Ostatni cowork to przestrzeń, którą Uniwersytet Szczeciński udostępnia przedsiębiorczym studentom bezpłatnie. W Business Link skorzystasz z wielu udogodnień, w tym z budki akustycznej, schowka i wydarzeń networkingowych.

Znajdź swoje wymarzone miejsce do pracy!

Zanim zdecydujesz o wyborze firmy wynajmującej, upewnij się, czy to rzeczywiście przestrzeń dla Ciebie. Pomoże Ci w tym rezerwacja biurka na kilka dni. Dzięki takiemu posunięciu poczujesz klimat danego miejsca i poznasz stojących za nim ludzi. Życzymy powodzenia w szukaniu wymarzonego miejsca do pracy!