W jakim stylu urządzić biuro? Radzimy, jak dobrać wyposażenie do siedziby firmy

Wystrój biura powinien przede wszystkim tworzyć funkcjonalną przestrzeń do pracy. To jednak nie wszystko. W dzisiejszych czasach wygląd siedziby często odzwierciedla specyfikę danego biznesu oraz podstawowe wartości firmy. Jak urządzić biurowe przestrzenie, aby zadowolić pracowników, a jednocześnie podkreślić wizerunek przedsiębiorstwa? Sprawdź, jakie style sprawdzą się w poszczególnych branżach!

Twoja siedziba Twoją wizytówką

Marka i renoma firmy są ściśle związane z wyglądem jej siedziby. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy bezpośrednie kontakty biznesowe stanowią podstawę działalności. Klient, który przychodzi do biura, oczekuje profesjonalizmu, a tę widać już na pierwszy rzut oka, w wystroju wnętrz. Przejrzystość, starannie zaplanowane dekoracje oraz spójność stylistyki z branżą – to najważniejsze cechy, na które zwraca się uwagę po przekroczeniu progu siedziby firmy.

Ponadto wygląd biurowych przestrzeni powinien odzwierciedlać główne założenia misji firmy, stanowiąc jej najlepszą wizytówkę. Dotyczy to nie tylko sposobu, w jaki dany wystrój odbierany jest przez klienta czy kontrahenta. Starannie urządzone biuro jest atrakcyjne dla przyszłych pracowników. To w końcu dla nich tworzone są stanowiska pracy, pomieszczenia, udogodnienia.

Jak dopasować stylistykę do branży?

Jednym z podstawowych kryteriów aranżacji biura jest rodzaj działalności firmy. Każda branża wyróżnia się pewnymi cechami, które łatwo odzwierciedlić w wystroju.

Przedstawiamy przykłady stylów, które pasują do wybranych obszarów biznesu.

  1. Klasyczny. Dominują w nim stonowane kolory oraz solidne meble, najlepiej wykonane z trwałych materiałów, jak drewno i skóra. Taki styl pasuje zwłaszcza do firm z długą historią oraz biur prawników, doradców finansowych.
  2. Nowoczesny. Minimalizm oraz ergonomia to cechy, które podkreślają innowacyjność firm z branży IT, banków, agencji reklamowych. Jest szczególnie popularny we współczesnych korporacjach.
  3. Awangardowy. W tym stylu rządzi mocny kolor oraz odważna forma. Wśród materiałów znajdą się przede wszystkim tworzywa sztuczne. Taki wystrój doskonale współgra z przedstawicielami branż kreatywnych: pracowniami graficznymi, agencjami marketingowymi.
  4. Skandynawski. To uniwersalna stylistyka, która może być bazą do różnych wariantów aranżacyjnych. Ponieważ głównymi wyróżnikami są drewno i jasne kolory, sprawdzi się w przypadku biur projektowych oraz firm stawiających na ekologiczne rozwiązania.

Wpływ wyposażenia biura na personel

Oczekiwania pracowników względem wystroju biura zmieniły się w ciągu ostatnich lat. Nowym pokoleniom nie wystarcza już zwyczajny kącik do pracy i ekspres do kawy. Atrakcyjny i nowoczesny wystrój to jeszcze nie wszystko. Rosną potrzeby dotyczące wyglądu stanowisk pracy. Znaczenie ma przede wszystkim łatwość komunikacji z zespołem, co zapewnia organizacja typu open space. Długie godziny przy biurku wymagają ponadto ergonomicznych rozwiązań w postaci funkcjonalnych mebli.

Pracownicy szczególnie cenią sobie komfort, jaki może zapewnić biurowa budka telefoniczna. Coraz więcej pracodawców decyduje się na ten element umeblowania zwłaszcza w otwartych przestrzeniach biurowych. Kabina dźwiękoszczelna pozwala na swobodne przeprowadzenie rozmowy, a dzięki wygodnemu wyposażeniu pełni również funkcje wydzielonego stanowiska pracy.

Ponadczasowe biurowe aranżacje

Czy istnieje sposób na zadowolenie pracowników, klientów, a jednocześnie odzwierciedlenie kultury organizacyjnej firmy? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór funkcjonalnych mebli. Postaw na proste formy o solidnej konstrukcji. W ten sposób masz pewność, że wyposażenie nawet po dłuższym użytkowaniu zachowa nieskazitelny wygląd. Warto zdecydować się na naturalne materiały. Drewno i kamień nigdy nie wychodzą z mody, a przy tym możesz łączyć je z dowolnymi stylami dekoracji. Jeśli nie chcesz często zmieniać wystroju wnętrza Twojego biura, wybierz umeblowanie w uniwersalnym stylu. Może ono stanowić podstawę do ewentualnego odświeżenia wnętrza w przyszłości.

Pomożemy dobrać budkę telefoniczną do każdego biura!

Dobrze urządzone biuro stanowi wizytówkę firmy oraz spełnia oczekiwania pracowników. Wybierając styl wystroju, pamiętaj o jego spójności z branżą. Nie zapominaj również o funkcjonalnym urządzeniu wspólnej przestrzeni. Kabiny dźwiękoszczelne od Available zapewnią komfortową pracę i bezpieczeństwo poufnych rozmów telefonicznych. Odwiedź naszą stronę internetową available.pl i zobacz, jak wiele opcji personalizacji masz do dyspozycji podczas wyboru budki.