Porównujemy lokale coworkingowe w województwie lubelskim

Szukasz miejsca na swoje biuro w Lublinie lub okolicach? Chciałbyś obniżyć koszty jego utrzymania? Rozważ „wynajem biurka”. Ze współdzielonych miejsc pracy w przestrzeni typu open space korzysta coraz więcej osób. Gdzie szukać atrakcyjnych ofert? Jakie są największe zalety coworkingu? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika. Porównujemy w nim lokale coworkingowe w województwie lubelskim – zapraszamy do lektury!

Jakie są zalety coworkingu?

Wynajem przestrzeni współdzielonych jest zazwyczaj dużo tańszy niż tradycyjnego biura – średnia cena waha się od 500 do 800 złotych miesięcznie, zależnie od lokalizacji. Pozwala to w znaczący sposób obniżyć koszty własnej działalności gospodarczej. Inną korzyścią jest lepsza organizacja czasu i mobilizacja pracownika, który musi o wyznaczonej porze iść do biura.

Niezmiernie istotna jest też możliwość współpracy grupowej i nawiązywania kontaktów biznesowych. Wystarczy tylko dobrze przygotować swoje miejsce pracy, aby czuć się komfortowo. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. Dowiesz się, czym się kierować przy wyborze takiego biura, dlaczego potrzebna jest tam kabina dźwiękoszczelna, a także, co jest lepsze – coworking czy praca typowo zdalna.

Coworking czy home office? Co wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Plusem pracy w domu jest duża elastyczność i możliwość dopasowania godzin do innych zobowiązań – home office pozwala na łączenie aktywności zawodowej np. z macierzyństwem. Niektórzy narzekają jednak na brak wyraźnego oddzielenia życia prywatnego od obowiązków służbowych. Dodatkowo pracownik często:

 • traci bezpośredni kontakt z kolegami i klientami,
 • ma poczucie osamotnienia,
 • z opóźnieniem otrzymuje ważne informacje firmowe,
 • jest mniej efektywny, co może skutkować obniżeniem motywacji,
 • ma ograniczone szanse dzielenia się wiedzą.

Chcąc zminimalizować zagrożenia wynikające z pracy zdalnej, warto zdecydować się na coworking. W porównaniu z tradycyjnym wynajmem zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mieć zagwarantowane towarzystwo. Obawiasz się hałasu? Pomożemy Ci zainstalować w biurze kabinę dźwiękoszczelną – zyskasz większy komfort.

Czym się kierować szukając biura?

Musisz jasno określić, czy potrzebujesz tylko miejsca do spokojnej pracy, czy zależy Ci także na funkcjach reprezentacyjnych. Warto wówczas wybrać przestrzeń w dobrej lokalizacji, z recepcją i salą do oficjalnych spotkań. Zwróć uwagę, czy lokal ma:

 • standardowe wyposażenie – niszczarki, drukarki,
 • wygodne stanowisko pracy – blat roboczy, krzesło,
 • stylową aranżację wnętrza,
 • dodatkowe udogodnienia, np. obsługę poczty.

Płacisz tylko za to, czego potrzebujesz i kiedy z tego korzystasz. Co jeszcze znajdziesz w takich lokalach? Z pewnością przestrzenie do relaksu będą miłym dodatkiem, ale bardziej praktyczna jest kabina dźwiękoszczelna. Zapewnisz sobie spokój, gdy będziesz przeprowadzał telekonferencję czy omawiał służbowe projekty online.

Co oferują biura coworkingowe w Lublinie?

Jeśli szukasz lokalu coworkingowego w Lublinie, z pewnością zainteresują Cię biura przy ulicy:

 1. Tomasza Zana 39 A – są tam prywatne gabinety ze stanowiskami pracy dla 1 do 8 osób.
 2. Frezerów 3 – Inkubator Technologiczny, gdzie jest dostępnych 36 lokali biurowych, sale konferencyjne z wyposażeniem audiowizualnym.
 3. Tomasza Zana 11 A – z obsługą recepcyjną, meblami biurowymi, salami konferencyjnymi, klimatyzacją.
 4. Związkowej 26 – z recepcją, pełnym umeblowaniem, salami konferencyjnymi. Obiekt jest klimatyzowany i czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Korzystając z tego typu ofert, masz zagwarantowany dostęp do szybkiego internetu, drukarki oraz skanera. W wielu lokalach coworkingowych są też sale do pracy grupowej i indywidualnej, budki akustyczne oraz wysokiej jakości sprzęty do przeprowadzania zdalnych konferencji.

Czy wybrałeś już miejsce dla siebie?

Jak widzisz, coworking to dla Ciebie szansa na duże oszczędności. Musisz tylko dobrze przeanalizować, jakiego wyposażenia potrzebujesz. W naszym artykule pokazaliśmy Ci kilka ciekawych ofert wynajmu takich przestrzeni. Jeśli dokonałeś już wyboru, chętnie dostarczymy na miejsce kabinę dźwiękoszczelną, co pomoże Ci stworzyć optymalne warunki do pracy. Masz wątpliwości? Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie!