Nowoczesne biuro – jak urządzić jego wnętrze?

Urządzając biuro, tworzymy czyjeś miejsce pracy. W związku z tym musimy zadbać przede wszystkim o to, by pracownik zajmujący przygotowane stanowisko mógł w odpowiednich warunkach wykonywać swoje obowiązki. Sposób aranżacji wnętrza, ergonomia biurka i krzesła, dobre oświetlenie, a także ogólna funkcjonalność pomieszczenia to kwestie, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. W przypadku biur typu open space istotna jest też odpowiednia odległość między biurkami – chodzi o to, aby każdy z pracowników miał do dyspozycji potrzebną mu przestrzeń i swoją obecnością nie przeszkadzał innym pracującym. Stanowisko pracy powinno sprzyjać pełnej koncentracji na powierzonym zadaniu i poprawiać efektywność.

Biuro wizytówką firmy

Nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie architekta wnętrz specjalizującego się w urządzaniu przestrzeni biurowych. W oczach klienta wygląd biura jest wizytówką świadczącą o firmie i jakości oferowanych przez nią usług, dlatego warto w niego zainwestować. Jednak aranżacja biura ma znaczenie nie tylko dla interesantów. Pracownicy są efektywniejsi, jeśli godziny pracy mogą spędzać we wnętrzach profesjonalnych, eleganckich i funkcjonalnych. Biuro powinno być stonowane, urządzone z klasą, a jednocześnie nowoczesne.

Najważniejsze są oczywiście meble. Warto postawić na solidnie wykonane biurka i ergonomiczne fotele, które zapewnią wygodę pracownikom, ale też wpłyną na postrzeganie biura jako profesjonalnego. Każde stanowisko powinno być odpowiednio oświetlone, znajdować się blisko gniazdka elektrycznego umożliwiającego podłączenie komputera oraz posiadać odpowiednią ilość miejsca na – potrzebne w zależności od charakteru wykonywanej pracy – dokumenty czy akcesoria biurowe.

Komfortowe warunki pracy

W wielu biurach typu open space poważnym problemem jest hałas – gwar prowadzonych jednocześnie rozmów telefonicznych, stukot klawiszy klawiatury, szelest papieru, dźwięk drukarek i wiele innych odgłosów, które mogą dekoncentrować i przez to obniżać efektywność wykonywanej pracy. Jeżeli w pomieszczeniu pracuje kilkanaście osób, koncentracja na wykonywaniu bardzo ważnego zadania lub skupienie się na rozmowie telefonicznej bez przeszkadzania innym mogą być trudne. Dlatego w wielu biurach pojawiają się budki akustyczne – dźwiękoszczelne kabiny z najpotrzebniejszym wyposażeniem, dzięki którym można odciąć się od hałasu i całkowicie oddać pracy.

Stylowe rozwiązanie dla biur

W ofercie naszej firmy znajdują się trzy modele budek akustycznych – The Box, The Hauz i Big Hauz, które oprócz tego, że są niezwykle funkcjonalne, świetnie prezentują się w biurach. Kabiny wykonane są z najwyższej jakości tworzywa, solidne, a ich wygląd może zostać dostosowany do preferencji klienta w taki sposób, by pasował do konkretnego wnętrza biurowego. Umożliwiamy wybór kolorystyki oraz materiałów wykończeniowych spośród propozycji znajdujących się w naszych paletach filcu ścian wewnętrznych, lakieru bądź laminaty ścian zewnętrznych oraz wykładziny podłogowej. Budki akustyczne prezentują się nowocześnie i elegancko. Wykończone wysokiej jakości, imitującą drewno okleiną wpisują się w klasyczny, biurowy styl, z kolei pokryte kolorowym lakierem mogą być wyróżniającym się, stanowiącym energetyczny akcent barwny elementem wyposażenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kabinami dźwiękoszczelnymi. Ich obecność, szczególnie w pomieszczeniach typu open space, pozwoli zwiększyć efektywność pracowników oraz unowocześnić wnętrze biura.