Nieużyteczna sala konferencyjna. Jak temu zaradzić?

Coraz częściej słyszysz, że pracownicy Twojego biura skarżą się, że nie mają miejsca, w którym mogą spokojnie przeprowadzić ważną rozmowę biznesową, wideokonferencję lub burzę mózgów? Dysponujesz wprawdzie salą konferencyjną, jednak, zamiast integrować współpracowników i ułatwiać im współdziałanie, pomieszczenie to okazało się zupełnie nieprzydatne? W takiej sytuacji masz dwa rozwiązania – możesz zdecydować się na remont całej powierzchni biurowej, który bez wątpienia pochłonie wiele czasu i pieniędzy, lub w sprytny sposób zmienić aranżację sali konferencyjnej, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pracowników.

Czym powinna charakteryzować się użyteczna sala konferencyjna?

Rola, jaką odgrywa sala konferencyjna w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, jest bez wątpienia bardzo istotna. Tego typu pomieszczenie zwykle jest wydzielone z przestrzeni biurowej, umożliwiając nie tylko przeprowadzanie szkoleń i warsztatów. Jeśli przyjrzymy się biurom największych światowych koncernów, szybko się przekonamy, że sale konferencyjne stanowią bardzo często, zaraz po recepcji, wizytówkę organizacji, miejscem, do którego udają się klienci, czyli osoby z zewnątrz. W takich pomieszczeniach mogą odbywać się:

  • rozmowy kwalifikacyjne,
  • narady wewnętrzne,
  • negocjacje z kontrahentami,
  • spotkania biznesowe,
  • burze mózgów.

Jedną z najważniejszych cech, jaką powinno wyróżniać się pomieszczenie przeznaczone na salę konferencyjną, jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego komfortu pracy. Co to oznacza? Należy przez to rozumieć, że w takiej przestrzeni muszą panować warunki sprzyjające zrozumiałemu przekazywaniu komunikatów, zarówno tych słownych, jak i wizualnych. Z drugiej strony bardzo ważne jest, aby mieć na uwadze aspekt odizolowania się użytkowników sali od hałasów panujących na zewnątrz, co jest możliwe poprzez zastosowanie akustycznych budek telefonicznych.

Komfort i reprezentacyjność – jak zmienić nieużyteczną salę konferencyjną?

Jeszcze kilkanaście lat temu budki telefoniczne stanowiły strategiczne miejsca każdego osiedla oraz ulicy. Sukces telefonów komórkowych spowodował, że te charakterystyczne elementy miejskiego pejzażu zaczęły znikać. Dzisiaj na nowo wracają do łask, z tą różnicą, że można je dostrzec nie na ulicach, ale w przestrzeniach biurowych i salach konferencyjnych. Jeśli więc szukasz pomysłu, jak zmienić niepraktyczne pomieszczenie konferencyjne, aby zapewnić pracownikom idealne warunki do pracy, biurowa budka akustyczna może okazać się idealnym rozwiązaniem. Tego typu kabiny dźwiękoszczelne skutecznie izolują od hałasu, zapewniając wygodne miejsce do pracy w ciszy i spokoju.

Wykonana przy wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów budka akustyczna The Box może stanowić funkcjonalny element wystroju każdego, nawet najbardziej nieużytecznego pomieszczenia konferencyjnego, pozwalając pracownikom na spokojne przeprowadzanie rekrutacji, rozmów telefonicznych, wideokonferencji, czy burzy mózgów. Dodatkową zaletą tego typu kabin dźwiękoszczelnych jest prosty montaż i demontaż, dzięki czemu z łatwością można je przenieść w dowolne miejsce sali konferencyjnej.

Co w sytuacji, gdy nie ma przestrzeni do wydzielenia sali konferencyjnej?

W takim przypadku także warto postawić na innowacyjne rozwiązania. Doskonałą alternatywą dla sali konferencyjnej może okazać się zaprojektowana dla kilku osób biurowa budka akustyczna Big Hauz, pozwalająca na odbywanie spotkań wewnętrznych, czy prowadzenie narad w ciszy i spokoju. Funkcję miejsca spotkań może pełnić blat roboczy z ustawionymi wokół niego komfortowymi siedziskami, w naturalny sposób dając możliwość konfrontacji „twarzą w twarz”.

Podsumowanie

Odpowiednio zaaranżowana sala konferencyjna to z całą pewnością podstawa udanych konferencji, negocjacji, czy spotkań biznesowych. Jeśli chcesz mieć pewność, że tego typu wydarzenia nie będą się odbywać w Twojej firmie w przypadkowym miejscu, zmień nieużyteczne pomieszczenie konferencyjne w funkcjonalną i przyjazną przestrzeń, w której pierwsze skrzypce będą grać nowoczesne i reprezentacyjne telefoniczne budki akustyczne.