Lokale coworkingowe w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawdź, gdzie znajdziesz biurko do wynajęcia!

Szukasz dla siebie miejsca do pracy w województwie kujawsko-pomorskim? Interesują Cię atrakcyjne cenowo opcje najmu? Sprawdź, czym jest popularny coworking i gdzie znajdziesz taką przestrzeń w Bydgoszczy oraz Toruniu. Z tego artykułu dowiesz się także, czy taki lokal to wybór dla Ciebie i czy na wyposażeniu musi znajdować się kabina dźwiękoszczelna. Zapraszamy na krótką przechadzkę po nowoczesnych współdzielonych biurach!

Dla kogo przeznaczone są lokale coworkingowe?

Z lokali coworkingowych, czyli współdzielonych przestrzeni pracy korzystają przedstawiciele rozmaitych branż. Stanowiska w nich wynajmują zarówno tzw. cyfrowi nomadzi z sektora IT, jak i architekci wnętrz czy copywriterzy. Jeśli Twoim narzędziem pracy jest głównie komputer, lubisz być otoczony ludźmi i nie przeszkadza Ci rotacja biurek – wynajem tego typu ma szansę się u Ciebie sprawdzić. Na pewno warto rozważyć taką opcję w przypadku, gdy jesteś początkującym przedsiębiorcą i szukasz oszczędności.

Czym właściwie jest coworking? To najczęściej duże przestrzenie typu open space z wieloma jednakowymi stanowiskami pracy, które zarezerwujesz na:

 • jedną lub kilka godzin,
 • dzień,
 • miesiąc.

Oferta różni się w zależności od miejsca. Niektóre z firm proponują dodatkowo wynajem indywidualnego biura i salek szkoleniowych, a także założenie wirtualnego adresu. Na wyposażeniu najczęściej znajdziesz:

 • internet,
 • drukarkę, skaner i kopiarkę,
 • czajnik i ekspres do kawy.

Nowocześniejsze lokale zapewniają dostęp do kabiny dźwiękoszczelnej. Swobodnie i bez przeszkadzania innym przeprowadzisz w niej wideokonferencje lub rozmowy telefoniczne. Coworking bez budki telefonicznej nie będzie miejscem dla Ciebie, jeśli w pracy głównie rozmawiasz przez telefon lub online. Nie najlepiej odnajdą się w takim miejscu introwertycy i wielbiciele niczym niezakłóconej ciszy. Ideą współdzielonych przestrzeni jest możliwość poznawania ludzi, a nawet tworzenie społeczności. Użytkownicy biurek korzystają też z ofert ciekawych spotkań i warsztatów.

Przestrzenie do coworkingu w Toruniu

Szukasz biurka do wynajęcia na terenie Torunia? Na poniższej liście znajdziesz adresy coworkingów z tego miasta:

 • KM Biuro, Rynek Staromiejski 36-38,
 • Warsztat Office, Hala Olimpijczyk – ul. Słowackiego 114,
 • Your Office, ul. Broniewskiego 4/42,
 • Toruński Park Technologiczny, ul. Włocławska 167.

Aby sprawdzić, czy klimat danego miejsca Ci odpowiada, obejrzyj galerię lub testowo przepracuj tam godzinę, lub nawet cały dzień. Wynajęcie stanowiska na próbę to najlepszy sposób na przekonanie się o jakości proponowanych usług.

Znajdź swoje biur(k)o w Bydgoszczy

W Bydgoszczy również nie brakuje współdzielonych przestrzeni pracy. Czekają tam na Ciebie:

 • Starówka Office, ul. Długa 16,
 • Your Office, ul. Gdańska 123 lok.2,
 • Bydgoski Park Technologiczno-Przemysłowy, ul. Bydgoskich Przemysłowców 6.

Wszystkie z wyżej wymienionych miejsc oferują możliwość założenia wirtualnego adresu firmowego.

Jakim wyposażeniem może zaskoczyć Cię lokal coworkingowy

Standardowe wyposażenie to jedno. W coworkingu znajdziesz także rozmaite dodatkowe udogodnienia. Niektóre z przestrzeni chwalą się designerskimi meblami, inne umożliwiają korzystanie ze strefy chilloutu. Warsztat Office udostępnia wynajmującym Xboxa, a także… stół do ping-ponga! Toruński Park Technologiczny z kolei zapewnia dostęp do PlayStation 4. W teorii to nieistotne dodatki. Jednak w praktyce to elementy, które ułatwiają nawiązywanie i rozwijanie znajomości.

Oprócz sprzętów ułatwiających relaks po pracy niektóre z miejsc zapewniają dostęp do kabiny dźwiękoszczelnej. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda taka nowoczesna budka telefoniczna do biura, sprawdź naszą ofertę. To nie tylko ergonomiczne stanowiska, dzięki którym zyskasz ciszę niezbędną do wykonania niektórych zadań, ale również stylowe dodatki do aranżacji wnętrza.

Wiesz już, gdzie znajdziesz ofertę dla siebie?

Coworking to formuła wynajmu, która daje dużą elastyczność, dlatego z oferty współdzielonych przestrzeni korzysta coraz więcej osób. Na stronie firm udostępniających biura znajdziesz opis dostępnej infrastruktury i urządzeń. Jeśli zależy Ci na zarezerwowaniu miejsca, w którym skorzystasz z kabiny dźwiękoszczelnej, a nie znajdujesz o niej informacji – skontaktuj się z danym lokalem i rozwiej swojego wątpliwości.