Jak zadbać o zdrowie swoich pracowników jesienią?

mila-atmosfera-w-pracy

Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoi pracownicy czuli się dobrze w Twojej firmie? Budka telefoniczna do biura to tylko jedno z wielu rozwiązań, które mogą poprawić samopoczucie osób zatrudnionych, a co za tym idzie – jakość ich pracy. Czym są budki telefoniczne do biura Available? To niewielkich rozmiarów kabiny dźwiękoszczelne, które możesz postawić w dowolnym miejscu. Nie zajmują wiele przestrzeni, a umożliwiają odcięcie się od warunków zewnętrznych i hałasu. W zależności od modelu budki przeznaczone są do indywidualnej pracy lub przeprowadzania niewielkich spotkań biznesowych czy konferencji. W tym artykule podpowiadamy, jak zadbać o Twoich pracowników, by cieszyli się zdrowiem i mieli energię stawiać czoło, stawianym przed nimi zadaniami także jesienią. Sprawdź, jak to zrobić!

Co, jako manager, możesz zrobić dla pracowników?

Jako manager jesteś odpowiedzialny za szereg kwestii w swojej firmie. Nie tylko dbasz o rozdzielanie obowiązków, organizację czasu pracy i przydzielanie obowiązków. Twoim zadaniem jest także motywowanie pracowników i utrzymywanie ich satysfakcji z pracy, a także dopasowana organizacja przestrzeni, np. w postaci wyciszającej budki telefonicznej do biura. Niestety, deszczowy okres jesienny, kiedy na dworze robi się zimno i ciemno, nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Co więc zrobić, by utrzymać zapał i siłę ducha swoich pracowników w tym trudnym czasie?

Ruch to zdrowie! Ćwiczenia przy biurku

Nie od dziś wiadomo, że codzienna porcja ruchu sprzyja utrzymaniu swojego ciała dobrej formie przez długie lata. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ani Ty, ani Twoi pracownicy mogą nie mieć czasu i siły na codzienne, długie treningi na siłowni. Spokojnie, nie trzeba wylewać siódmych potów, by rozciągnąć mięśnie, wyprostować kości, a tym samym poprawić swoją sprawność fizyczną. Oto kilka ćwiczeń, które pozwolą Ci i osobom zatrudnionym poczuć się lepiej nawet w pracy biurowej:

  1. Przyciąganie i odchylanie szyi.

  2. Skręty szyi.

  3. Rozciąganie klatki piersiowej przy biurku.

  4. Skręty tułowia na siedząco.

  5. Zginanie i prostowanie nóg na krześle.

  6. Przysiady przy krześle.

  7. Pompki przy biurku.

  8. Rozciąganie pleców.

Uświadamiaj i zachęcaj do profilaktyki

Aby włączyć powyższe ćwiczenia do rutyny swoich pracowników, najpewniej będziesz musiał włożyć nieco wysiłku w przekonanie ich do tej drobnej, fizycznej aktywności. Z pewnością świetnie sprawdzą się tablice informacyjne powieszone w widocznych miejscach. Warto, by zawierały krótkie instrukcje wyjaśniające ćwiczenia z przyciągającymi wzrok obrazkami. Na szczęście, biurowa gimnastyka nie jest skomplikowana, dlatego z łatwością uda Ci się wyjaśnić i opisać poszczególne ćwiczenia. Co więcej, do gimnastyki potrzeba jedynie biurka i krzesła, więc bez problemu można ją wykonywać w niewielkich przestrzeniach, także w budkach telefonicznych do biura.

cwiczenia-rozciagajace-w-pracy

Praca hybrydowa? Czemu nie!

Jeśli masz możliwość skorzystania z opcji pracy hybrydowej, to rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę dla Twoich pracowników. Dlaczego? Przede wszystkim, jesienią ludzie szybciej się męczą. Długie poranne dojazdy do pracy i żmudne powroty wykańczają psychicznie i fizycznie, szczególnie gdy na dworze szybko robi się ciemno. W dodatku jazda komunikacją miejską zwiększa możliwość zarażenia się chorobą. Praca zdalna może okazać się wyjątkowo trafnym pomysłem i uchronić Twoich pracowników przed utratą zdrowia oraz zwiększyć ich energię do pracy.

Dostosuj biuro do potrzeb swoich pracowników

Na zdrowie psychiczne i fizyczne Twoich pracowników mają wpływ nie tylko powierzane im obowiązki i relacje ze współpracownikami, ale także przestrzeń, w której się znajdują. W Available proponujemy innowacyjne budki telefoniczne do biura, które pozwolą stworzyć wyjątkowo komfortowe warunki pracy w Twojej firmie.

Podsumowując i jednocześnie odpowiadając na pytanie: jak zadbać o swoich pracowników jesienią, warto, byś pamiętał, że zdrowie i dobre samopoczucie Twoich pracowników w dużej mierze zależy od aktywności fizycznej. Zachęcając ich do 15 minut ćwiczeń przy biurku, pomożesz im zadbać o swoje ciało. A jeśli potrzebujesz dodatkowych rozwiązań wspomagających pracę, postaw na budkę telefoniczną do biura, która pozwoli Twoim pracownikom wyciszyć się i skupić niezależenie od warunków środowiskowych. Sprawdź naszą ofertę!