Jak korzystać z biurowych budek telefonicznych? Miniporadnik.

O zaletach i korzyściach, jakie niesie ze sobą biurowa budka telefoniczna, napisano już wiele. Każdy zdaje sobie sprawę, jak olbrzymim komfortem i wygodą jest posiadanie kabiny dźwiękoszczelnej w miejscu pracy. Jednak wiele osób nadal zastanawia się: jak z nimi obchodzić i jak je eksploatować?  W celu rozwiania wszelkich wątpliwości opiszemy jak użytkować je w sposób prawidłowy i optymalny, aby każdy pracownik mógł ze śmiałością korzystać z dobrodziejstw tej niewielkiej, aczkowiek przydatnej przestrzeni.

Do czego służy biurowa budka telefoniczna?

Już nazwa i sam kształt zdradzają ich podstawową funkcję, jaką jest możliwość przeprowadzenia spokojnej rozmowy, bez zakłóceń i hałasu, jaki jest naturalny w większości biur. Drukarki, inni pracownicy, włączone radio, otwarte okna - to tylko kilka przykładów źródeł dźwięków uniemożliwiających przeprowadzenie profesjonalnej rozmowy. Szef firmy, czy też wysoko postawiony pracownik, nie może w czasie kluczowych negocjacji pozwolić sobie na bycie niesłyszanym, czy też ciągłe powtarzanie „może Pan/i powtórzyć?”.  Jest absolutnie niedopuszczalne, a z pewnością w złym tonie, nawet w prowadzeniu rozmowy mniej formalnej. Tyczy się to konwersacji telefonicznych, jak i również wideokonferencji. Rozmowy przez popularne komunikatory stają się coraz częstszą praktyką w świecie biznesu. W dobie światowej globalizacji załatwianie pewnych kwestii osobiście, jeśli miałoby się wiązać z lotem na inny kontynent, a może być przeprowadzone łączem internetowym, skłania coraz szerszą część ku wybraniu drugiej opcji. Znacząco ułatwia to cały proces i jest nieporównywalnie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jednak zawsze warto zadbać o jakość konferencji, gdyż znacząco wpływa to na wizerunek przedsiębiorstwa. Budki akustyczne to również przestrzeń do mniejszych spotkań, czy przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej w ciszy i spokoju.

Jak użytkować kabiny dźwiękoszczelne?

Zasada działania budki telefonicznej do biura jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnego przygotowania. W środku każdej kabiny dźwiękoszczelnej znajduje się gniazdko, w którym można wygodnie i bezpiecznie naładować telefon lub laptopa.W zależności od modelu ta osobliwa „strefa ciszy” może mieć różnorodne zastosowania. Przykładowo:

  1. Jednoosobowa budka akustyczna The Hauz — pozwala na przeprowadzenie swobodnej rozmowy w niezwykle komfortowych warunkach. Ta niewielka przestrzeń jest absolutnie wystarczająca, aby wygodnie przeprowadzić ważną telekonferencję w ciszy i spokoju.
  2. Dwuosobowa budka akustyczna Big Hauz — poza wykonaniem telefonu, czy też rozmowy video przez komunikator internetowy, kabina ta pozwala między innymi na:
  • przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej
  • odbycie poufnej rozmowy między pracownikami
  • przeprowadzenie ważnego spotkania biznesowego

To wszystko w pełnej ciszy i odcięciu od biurowego gwaru i hałasu, który mógłby zakłócać komunikację, znacząco obniżając wizerunek firmy, pozostawiając u drugiej osoby poczucie niesmaku i odbioru przedsiębiorstwa jako nieprofesjonalnego i nieprzygotowanego do utrzymywania wyższych standardów, które są aktualnie normą. Dbałość o takie szczegóły zdecydowanie umocni pozycję Twojej firmy na rynku, stosowanie innowacyjnych rozwiązań zawsze jest dobrze widziane i stawia przedsiębiorstwo w dobrym świetle.

Podsumowanie

Jak widzisz, korzystanie z budki akustycznej do biura jest niezwykle proste, a niesie za sobą wiele funkcjonalnych, ale i marketingowych korzyści. W zależności od potrzeb swojego przedsiębiorstwa możesz zdecydować się na mniejsze, jednoosobowe modele, jak wspomniany powyżej The Hauz lub The Con są wystarczające, jeśli nie planujesz zorganizowania przestrzeni do małych, prywatnych, poufnych spotkań, do których świetnie sprawdzą się większe modele jak niezwykle popularny Big Hauz. Jeśli jesteś zainetresowany współpracą z firmą Available, skontaktuj się z nami, a z pewnością pomożemy wybrać optymalne dla Ciebie rozwiązanie.