3 niebanalne elementy wyposażenia biura, których funkcjonalność Cię zaskoczy!

Atrakcyjne wyposażenie siedziby firmy stanowi jej wizytówkę. To również sposób na przyciągnięcie nowych pracowników do zespołu oraz zwiększenie zadowolenia obecnej kadry. Nowoczesne biura to coś więcej niż plastikowe krzesła i niewygodne stoliki. Pracodawcy starają się uatrakcyjnić lokale, dodając wygodne strefy relaksu oraz inwestując w ergonomiczne meble. Sprawdź, jak zwiększyć funkcjonalność przestrzeni pracy. Poznaj 3 nowatorskie elementy wyposażenia biura!

Biuro, które pozytywnie działa na pracowników

Praca w biurze może być niekorzystna zarówno dla ciała, jak i umysłu. Wielogodzinne siedzenie w jednej niewygodnej pozycji, ciągłe napięcia spowodowane stresem – to wszystko nie wpływa pozytywnie na komfort oraz satysfakcję pracowników.

Dla pracodawcy inwestycja w ergonomiczne rozwiązania to nie tylko profit czysto wizualny. Wprowadzając udogodnienia, zwiększasz poziom zadowolenia swoich podwładnych, a przez to ich produktywność. Nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik ma większą motywację do wykonywania swoich obowiązków.

Warto mieć również na uwadze demograficzne zmiany na rynku pracy. Liczne pokolenie „millenialsów” już na starcie swojej kariery zawodowej ma wysokie wymagania względem wyglądu biur. Zwiększysz atrakcyjność swojej oferty zatrudnienia, jeśli przynajmniej w części sprostasz tym oczekiwaniom.

aktywne krzesła

Siedzenie to zdrowie? Poznaj aktywne krzesła!

Jak się okazuje, większe ryzyko kontuzji i zmian zwyrodnieniowych występuje podczas… siedzenia niż w trakcie ruchu. Jak to możliwe? Przebywanie w jednej pozycji przez wiele godzin powoduje osłabienie mięśni oraz ścięgien w jednej części ciała, w innych natomiast kumulowanie napięć. Prowadzi to do występowania różnych dolegliwości – od bólów po uszkodzenia stawów lub dysków w kręgosłupie.

Możesz zadbać o wygodę i zdrowie swoich pracowników, wybierając aktywne krzesła. Są to specjalnie zaprojektowane siedziska, które wymuszają zachowanie prawidłowej postawy ciała i stymulują mięśnie do ruchu. Na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie niewygodnych, ponieważ często pozbawione są typowych elementów: oparcia i podłokietników. Jednak ciało szybko przyzwyczaja się nowego sposobu siedzenia. Wśród popularnych krzeseł i foteli są m.in.:

  • stołki balansujące,

  • piłki do siedzenia,

  • siedziska siodłowe.

Chwila ciszy w zgiełku: budki telefoniczne do biur

Obecnie niemal normą w firmach są open space'y. Taki układ zapewnia szybki przepływ informacji, ułatwia komunikację oraz nawiązywanie relacji między pracownikami. Jednak do wad tego rodzaju rozplanowania przestrzeni należy oczywiście brak prywatności oraz hałas. Dlatego w dobrze urządzonym biurze nie może zabraknąć takiego elementu jak kabina dźwiękoszczelna. Dzięki niej pracownik może odpocząć od panującego zgiełku, wyciszyć się i odizolować.

Podstawowym założeniem budki wyciszającej jest możliwość swobodnego przeprowadzania rozmów. Jest to szczególnie przydatne, gdy w lokalu nie ma miejsca na osobną salę konferencyjną. Wówczas w kabinie można odbywać także rozmowy z klientem. W firmie Available znajdziesz budki telefoniczne do biur jedno- oraz wieloosobowe. Ponadto dzięki kreatorowi produktu możesz dostosować design do wystroju siedziby.

strefa relaksu

Sofy i szezlongi do odpoczynku i drzemek

Krótka drzemka w ciągu dnia zwiększa efektywność w pracy, odpręża i pozytywnie nastraja. Dlatego coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom odpowiednie warunki do odpoczynku. Strefy relaksu często, obok kuchni, stanowią podstawowe wyposażenie biur.

Urządzając kącik wypoczynkowy, warto zainwestować w różnorodne meble: wygodne kanapy, pufy czy szezlongi, w których można przyjąć pozycję półleżącą. Ciekawą propozycją są hamaki oraz podwieszane fotele. Jeśli masz dostęp do zacisznego tarasu w miejscu pracy, warto w okresie letnim zorganizować tam miejsce na drzemkę.

Wiesz już, jak urządzić miejsce pracy sprzyjające efektywności?

Dbając o satysfakcję swoich pracowników, dbasz o rozwój całej firmy. Twoi współpracownicy z pewnością docenią, jeśli zorganizujesz atrakcyjną strefę komfortu. Pamiętaj również o zapewnieniu wygody na stanowiskach pracy, np. umieść przy nich aktywne krzesła. Prywatność i spokój zapewni z kolei kabina dźwiękoszczelna od Available, w której można przeprowadzić swobodną rozmowę lub się wyciszyć. Sprawdź naszą ofertę budek do biur!