Coworking w województwie świętokrzyskim. Znajdź biuro dla siebie!

Czym właściwie jest coworking i dlaczego warto z niego korzystać? Zalet takiego rozwiązania jest wiele, o czym niestety do niedawna nie mogli przekonać się mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Ta sytuacja jednak zmieniła się, a na mapie regionu zaczęły powstawać pierwsze profesjonalne przestrzenie wspólnej pracy. Dowiedz się więcej na ten temat i znajdź przestrzeń coworkingową dla siebie!

Na swoim, ale wśród ludzi: na czym polega coworking?

Oryginalnie pomysł narodził się w San Francisco w 2006 roku. Wszystko zaczęło się, gdy amerykański programista Brad Nauberg, zmęczony izolacją społeczną, zaprosił kolegów po fachu do pracy „biurko w biurko”. Pomysł nie tylko się przyjął, ale stopniowo zaczął rozszerzać się na freelancerów działających w innych branżach. Tak powstała idea coworkingu, której głównym założeniem jest tworzenie przyjaznego miejsca pracy dla tzw. wolnych strzelców, mikroprzedsiębiorców i osób realizujących swoje obowiązki zdalnie.

Coworkingowe przestrzenie prowadzone są najczęściej przez firmy, które oferują komercyjny wynajem:

  • hot desku,
  • biurka,
  • niewielkiego biura,
  • sal konferencyjnych.

Taki sposób działania pozwala osobom korzystającym z tego typu biur nie tylko obniżyć koszty, ale także wejść w społeczność przedsiębiorczych ludzi. Część z firm proponuje swoim użytkownikom możliwość założenia wirtualnego adresu oraz usługi księgowe, prawe czy finansowe. Jeśli coworking nastawiony jest na budowanie społeczności, w jego przestrzeni skorzystasz ze szkoleń i branżowych eventów, które często są darmowe.

Wynajem biurka: dlaczego to się opłaca

Korzyścią z wynajęcia biurka w takim miejscu nie jest wyłącznie oszczędność pieniędzy, choć cena „za biurko” bywa naprawdę atrakcyjna. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, pamiętaj, że koszt czynszu i usług towarzyszących możesz odpisać od podatku VAT. Na miejscu najczęściej dostępna jest kuchnia, w której wypijesz kawę i odgrzejesz przygotowany w domu obiad. A gdy braknie ci czasu, zlokalizowane blisko knajpki pozwolą Ci wyskoczyć na szybki i pożywny posiłek. Dobra lokalizacja ułatwia także spotkania z klientem, jeśli są częścią Twojej pracy.

Wynajem biurka w coworkingu opłaca się jednak również ze względu na biznesowe i prywatne znajomości, jakie możesz nawiązać. Dzięki inspirującym interakcjom, w Twojej głowie pojawić się mogą pomysły, na które nie wpadłbyś, pracując z domu.

Jak zadbać o swój komfort w biurze coworkingowym?

Współdzielone biura to często duże otwarte przestrzenie z zarezerwowanymi na indywidualny użytek miejscami lub tzw. hot deskami. Takie warunki oznaczają jedno – musisz zadbać o swój komfort, mając jednocześnie na uwadze innych użytkowników. Oczywiste jest, że w takim miejscu nie włączysz na cały regulator muzyki, która pomaga Ci się skoncentrować, ale raczej założysz słuchawki. Problem może pojawić się, gdy zadzwoni służbowy telefon lub czeka Cię firmowe spotkanie on-line.

Na szczęście większość coworkingów udostępnia swoim najemcom stylowe i komfortowe kabiny dźwiękoszczelne. Dzięki temu, aby odebrać telefon, nie musisz wybiegać z biura. W budce akustycznej swobodnie porozmawiasz przez telefon, a także weźmiesz udział w video konferencji. Znajdziesz w niej ergonomiczne siedzenie, blat, oświetlenie i klimatyzację, które zapewniają pełną wygodę.

Przestrzeń coworkingowa w Świętokrzyskiem – nasze propozycje

W Świętokrzyskiem skorzystasz z usług dwóch coworkingów. Każdy z nich zlokalizowany jest w innym mieście. Jeśli szukasz biura, sprawdź koniecznie:

  • Centrum Obsługi Inwestora na ul. Legionów 122 D w Skarżysku-Kamiennej,
  • Smart Office na ul. Batalionów Chłopskich 50 w Kielcach.

Na osoby zainteresowane wynajmem sali szkoleniowej, czeka aż 5 profesjonalnie przygotowanych pomieszczeń przy ul. Olszewskiego 6 w Kielcach.

Czy znalazłeś już miejsce dla siebie?

Jeśli jesteś freelancerem, ale w pracy potrzebujesz kontaktu z ludźmi, a do tego prestiżowego adresu, pod którym zarejestrujesz działalność lub biura, które kosztuje niewiele – koniecznie sprawdź, jak działa coworking. Wybierając przestrzeń dla siebie, warto zapytać, czy na miejscu jest kabina dźwiękoszczelna. Korzystanie z budki akustycznej we współdzielonym biurze pozwoli Ci swobodne wykonywanie obowiązków. Zastanawiasz się, jak działają lub wyglądają takie kabiny? Zobacz nasze produkty!