Coworking na Podkarpaciu. Sprawdź, jakie możliwości oferuje Rzeszów!

Praca z domu wydaje Ci się mało efektywna? Potrzebujesz taniego miejsca do prowadzenia działalności? Coworkingi zyskują popularność zarówno wśród młodych, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Dzięki współdzielonym biurom możesz oszczędzić środki na rozwijanie firmy oraz łatwo tworzyć sieci kontaktów. Poznaj więcej korzyści coworkingów. Sprawdź, gdzie znaleźć dobry lokal w województwie podkarpackim.

Co oferują biura współdzielone?

Idea coworkingu powstała w Stanach Zjednoczonych. Wśród amerykańskich programistów zrodziła się potrzeba zmiany podejścia do środowiska pracy. Tradycyjne modele przestały być produktywne dla szybko rozwijających się startupów oraz samodzielnych specjalistów.

Tak powstały biura coworkingowe, czyli przestrzenie służące do zespołowej lub indywidualnej pracy. W takich lokalach możliwe jest wynajęcie osobnego biurka, boksu lub salki na dany okres, zaczynający się już od godziny. Wszystko w zależności od potrzeb.

Najczęściej klientami coworkingów są freelancerzy, którym do pełnienia swoich obowiązków wystarcza telefon oraz laptop. W ich wypadku wynajęcie stałego biura jest zwyczajnie nieopłacalne. To dobry wybór również dla początkujących firm z ograniczonym budżetem.

Jednak współdzielone biura to oferta nie tylko dla przedstawicieli wolnych zawodów! Niektóre korporacje chętnie korzystają z tego typu rozwiązań do okresowej zmiany otoczenia przy pracy nad danym projektem. Wówczas zespół na jakiś czas „przenosi się” do lokalu coworkingowego.

coworking na podkarpaciu

Jakie korzyści może przynieść Ci coworking?

Współdzielone biura to duża szansa na rozwój zarówno firm mniejszych, jak i z większym stażem oraz liczbą pracowników. Do najważniejszych zalet lokali coworkingowych należą:

 • możliwość odseparowania życia rodzinnego od zawodowego (w przypadku pracy zdalnej),

 • mniejszy koszt niż wynajmu stałego lokalu,

 • okazja do pozyskiwania kontaktów zawodowych,

 • atmosfera sprzyjająca produktywnej pracy,

 • możliwość wynajmu biura już na kilka godzin,

 • dogodna lokalizacja, najczęściej w centrum lub w pobliżu ważnych ośrodków biznesowych.

Coworkingi od tradycyjnych miejsc pracy różnią się często standardem wyposażenia oraz wystrojem. Lokale konkurują między sobą nowoczesnymi udogodnieniami, na które nie zawsze w typowym biurze jest miejsce. Do takich elementów należy m.in. biurowa budka akustyczna zapewniająca komfort podczas rozmów telefonicznych oraz online, zwłaszcza w przestrzeni typu open office.

Co słychać na podkarpackim rynku pracy?

Województwo podkarpackie od lat wyróżnia jedna z wyższych stóp bezrobocia w Polsce, wynosząca ok. 8,7%. Nieco inaczej wygląda to w samej stolicy, czyli Rzeszowie. Tu bezrobocie plasuje się na dość optymistycznym poziomie 5,6%. Choć do poziomu Warszawy lub Poznania Podkarpaciu jeszcze trochę brakuje, to rejon stopniowo rozwija się poprzez liczne inwestycje krajowe oraz zagraniczne.

Problem stanowi stosunkowo duży odsetek ludzi mieszkających poza miastem. Istnieje zatem potrzeba zwiększenia przedsiębiorczości mieszkańców regionu, np. poprzez zapewnienie tanich lokali do wynajęcia młodym firmom.

biuro coworking rzeszow

Lokal coworkingowy w Rzeszowie? Sprawdź te miejsca!

Na terenie Rzeszowa można znaleźć kilka przystępnych cenowo coworkingów.

 1. Kwadrat. Podkarpacka przestrzeń kreatywna – ul. Słowackiego 24

  To miejsce, które skupia kreatywnych przedsiębiorców. W lokalu organizowane są ciekawe darmowe eventy oraz szkolenia dla wszystkich zainteresowanych biznesem.

 2. Podkarpacki inkubator technologii informatycznych – al. Tadeusza Rejtana 23/1.1

  Znajdziesz tu przestronne biura z nowocześnie urządzonymi stanowiskami. Lokalizacja sprzyja networkingowi oraz zdobywaniu doświadczenia w biznesowym środowisku.

 3. Biuro coworkingowe B4 – ul. Zagłoby 7b

  Oprócz miejsca do pracy lokal oferuje strefę relaksu czy m.in. salę konferencyjną. W przyjemnej atmosferze poświęcisz się najważniejszym obowiązkom.

 4. Skład kreatywny – Krakowska 12A

  Wnętrza zachęcają stylowym wystrojem oraz ergonomicznymi udogodnieniami. Całość zaprojektowano pod kątem potrzeb ludzi biznesu.

Znajdź biuro na miarę swoich potrzeb!

Lokale coworkingowe to doskonała okazja do rozwoju biznesu. Niskie koszty wynajmu oraz elastyczna umowa pozwalają przedsiębiorcom skupić się na tym, co najważniejsze. Wybierając biuro, oprócz lokalizacji i ceny zwróć uwagę na wyposażenie. Takie elementy jak biurowa budka telefoniczna to podstawa w nowoczesnych miejscach pracy. Kabina dźwiękoszczelna zapewnia wygodę i komfort pracownikom.