Chcesz rozpocząć swoją przygodę w biznesie? Otwórz biuro coworkingowe w województwie lubuskim!

Nowa działalność zawsze jest wyzwaniem i wymaga sprawnej organizacji oraz znajomości rynku. Dobrym pomysłem jest otwarcie biura coworkingowego – takie miejsca cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na ich wygodę i funkcjonalność. Województwo lubuskie prężnie się rozwija, co sprawia, że jest zapotrzebowanie na tego typu przestrzenie. 

Żeby pomieszczenia przeznaczone do pracy zdalnej były praktyczne, warto zadbać o ich wyposażenie. Ergonomicznym rozwiązaniem jest budka telefoniczna do biura. Sprawdź, jak kabina dźwiękoszczelna ułatwia stworzenie komfortowego miejsca dla osób szukających spokoju.

Lubuskie – dobre miejsce na Twoją działalność

Województwo lubuskie jest dobrą lokalizacją dla rozwijania własnego biznesu. Coraz chętniej zaczynają działać tu przedsiębiorcy, którzy planują rozwijać swoją działalność albo mają możliwość pracy zdalnej – są zatrudnieni w firmie położonej w innym mieście czy pracują jako freelancerzy. 

Dzięki coraz lepszej sytuacji gospodarczej województwa, znaczące są nie tylko dwa główne miasta – Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski, ale też mniejsze miejscowości ulokowane w różnych powiatach. Dodatkowym atutem są pojawiające się propozycje wsparcia w nowym biznesie (np. dotacje) pochodzące od organów samorządowych. 

coworking lubuskie

Czym jest coworking i jakie daje korzyści?

Popularnym sposobem na realizowanie zadań stał się coworking. Polega na wykonywaniu pracy w (najczęściej) wynajętym miejscu, które jest do tego przeznaczone. Jedną z zalet takich przestrzeni jest brak długoterminowych zobowiązań, takich jak umowa najmu lokalu z okresem wypowiedzenia czy konieczność regularnych wizyt. Głównym założeniem jest udostępnienie wolnej powierzchni użytkowej, która pozwala na wykonanie pracy w ciszy i spokoju. To ciekawa propozycja dla wszystkich potrzebujących stanowiska pracy na krótki okres, np. kilka godzin tygodniowo czy jednorazowo, przy okazji wizyty w okolicy. 

Jak zorganizować lokal coworkingowy?

Biura coworkingowe szczególnie polecane są dla tych, którym trudno jest znaleźć miejsce umożliwiające wykonywanie pracy zdalnej. To świetne rozwiązanie dla rodziców, osób mających współlokatorów utrudniających znalezienie prywatności czy ludzi, którzy nie mają odpowiednich warunków na domowe biuro. Do dyspozycji gości (wynajmujących) jest między innymi biurko, krzesło, Wi-Fi i urządzenia takie jak drukarka – czyli właściwie wszystko to, co przydatne jest do pracy, ale niekoniecznie znajduje się w każdym domu.

Przygotowując lokal coworkingowy warto zwrócić uwagę na dostępną powierzchnię i lokalizację obiektu. Klienci docenią też możliwość zachowania prywatności podczas pracy, więc dobrym rozwiązaniem są budki telefoniczne do biura, np. marki Available – to sposób na wygospodarowanie poufnej i indywidualnej przestrzeni we wnętrzu współdzielonym. Kluczowe jest zapewnienie ergonomii i komfortu.

lokale coworkingowe

Biuro na wynajem w województwie lubuskim – ile można zarobić?

Koszt jest uzależniony od kilku czynników, m.in. dostępnych warunków i lokalizacji. Biura położone w centrum miasta mogą generować lepsze przychody, nie tylko z uwagi na wyższą cenę najmu, ale też dzięki większej liczbie zainteresowanych. Ważną kwestią jest także obecność sal konferencyjnych oraz udogodnień takich jak komfortowe kabiny dźwiękoszczelne czy sprzęt elektroniczny. 

Z reguły wynajem prowadzony jest na godziny, a ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Zysk wynajmującego jest uzależniony od kosztów poniesionych w związku z prowadzoną działalnością – np. ceny lokalu oraz wyposażenia biura np. w nowoczesne budki telefoniczne, ale i od liczby klientów. Dlatego warto skupić się na promocji strefy coworkingowej i na wybraniu dobrej lokalizacji, np. osiedli mieszkaniowych głównych ulic miasta czy w sąsiedztwie dużych korporacji albo uczelni. 

Otwórz się na nowe dziedziny biznesu!

W związku z pandemią i zmianą sytuacji na rynku wiele osób zaczęło wykonywać pracę zdalnie czy w systemie hybrydowym albo przeszło na freelance. Każdy zasługuje na wygodne miejsce do pracy, w którym będzie można przyjemnie spędzić czas i wykonywać zadania bez zbędnych rozpraszaczy, domowego gwaru, a w dodatku z dostępem do praktycznych urządzeń elektronicznych. Kabiny akustyczne mogą wzbogacić takie miejsce i podnieść jego wartość – przekonaj się, że warto w nie inwestować i sprawdź ofertę marki Available