Biura coworkingowe w Trójmieście

Coworking to idea, która zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród freelancerów, ale też pośród drobnych przedsiębiorców, poszukujących ekonomicznych rozwiązań dla swojego biznesu. Biura coworkingowe pojawiają się już nie tylko w stolicy, ale też w innych miastach. Dzisiaj przyjrzyjmy się, jak to wygląda w Trójmieście. Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda oferta tego typu miejsc i czy trójmiejscy freelancerzy mają wiele opcji do wyboru.

Dlaczego to się opłaca?

Wysokość czynszu pozostaje w ścisłym związku z lokalizacją, a Trójmiasto nie należy do najtańszych miejsc. Nakłady związane z utrzymaniem „tradycyjnego” biura potrafią pochłonąć lwią część comiesięcznego przychodu. Alternatywą jest oczywiście praca z domu, jednak nie każdy posiada odpowiednie do tego warunki lokalowe.

Coworking wydaje się idealnym remedium na wszystkie te bolączki. Stwarzają one możliwość wynajęcia biura w dogodnej lokalizacji, gdzie można skupić się i pracować, a także przyjmować kontrahentów. Biura coworkingowe mają też szereg innych zalet:

  • posiadają szybkie łącze internetowe, co wymiernie skraca czas spędzany przed monitorem,
  • pozwalają na swobodne korzystanie ze sprzętów biurowych typu kserokopiarka czy drukarka, 
  • dzięki budkom akustycznym pozwalają całkowicie odciąć się od wszelkich czynników zewnętrznych, poprawiając efektywność i sprzyjając koncentracji na pracy.

Ile to kosztuje?

Koszt wynajmu miejsca w biurze coworkingowym może być różny, bo zależy on od wielu czynników. Na cenę mają wpływ takie elementy, jak:

  • lokalizacja; biura w ścisłym centrum, w dodatku mające własny parking, są droższe od tych położonych na peryferiach,
  • prestiż; miejsce w eleganckim budynku zawsze będzie droższe, jednak jeśli masz zamiar zrobić wrażenie na kontrahentach, taka inwestycja może się opłacić;
  • dodatkowe usługi, jakie oferuje biuro: możliwość korzystania z kuchni, strefy relaksu, albo uczestniczenia w szkoleniach.

Jak widać, przekrój cenowy może być dosyć szeroki. Poniżej prezentujemy kilka interesujących przykładów biur coworkingowych działających w Trójmieście.

Concept Space

Biuro działa przy Placu Górnośląskim w Gdyni. Poza miejscem do pracy oferuje salę konferencyjną, gdzie możesz przeprowadzić szkolenie lub rekrutację. Stwarza też możliwość zarejestrowania firmy, co ma szczególnie duże znaczenie dla osób, które nie są zameldowane w Trójmieście. Biuro może nawet odbierać Twoją pocztę.

Współpracownia

Biuro coworkingowe w Gdańsku, mieszczące się w Jaśkowej Dolinie. Dogodna lokalizacja i kompleksowe wyposażenie zapewniają wygodne warunki do pracy. Na miejscu dostępna jest sala konferencyjna i kuchnia, a całości dopełnia wygodne patio i ogródek z hamakami.

Strefa Startup Gdynia

Kolejna propozycja z Gdyni, tym razem w innej lokalizacji – nie tak prestiżowej, ale równie wygodnej, a przy tym dobrze skomunikowanej zresztą miasta. Strefa Startup oferuje 24-godzinny dostęp do niezbędnej infrastruktury biurowej oraz zapewnia wsparcie merytoryczne i możliwość udziału w warsztatach związanych z rozwojem własnego biznesu.

Podsumowanie

Jak widać, biura coworkingowe to bardzo rozległy temat. Mamy nadzieję, że nasz wpis pomógł Ci rozeznać się w ich tematyce i szukając takiego miejsca w Trójmieście, będziesz już miał pewne podstawy do rzetelnej oceny każdego z nich.

Jeśli natomiast zastanawiasz się nad stworzeniem biura coworkingowego lub prowadzisz je, ale chciałbyś zwiększyć jego atrakcyjność, zachęcamy do kontaktu z nami . Dzięki ustawieniu w biurze budek akustycznych znacząco poprawisz jego funkcjonalność i estetykę, a to z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w Twoich przychodach.