Biura coworkingowe w województwie warmińsko-mazurskim. Poznaj nasze rekomendacje!

Rynek coworkingowy systematycznie się rozwija. Wciąż jednak tylko część przedsiębiorców wie, czym są współdzielone biura. Czas to zmienić! Korzystanie z tego rodzaju lokali może bowiem znacząco podnieść jakość pracy oraz przyspieszyć rozwój przedsiębiorstwa. Chcesz wiedzieć, czym są coworkingi i na jakiej zasadzie działają? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie biuro dla Twojego biznesu pod kątem wyposażenia i poznaj najlepsze lokale w województwie warmińsko-mazurskim.

Profesjonalnie wyposażone biuro... na godziny!

Coworking to lokal biurowy przeznaczony do wspólnej pracy przedsiębiorców z różnych branż. Zamiast całego biura, wynajmujesz jedynie jego część: biurko, boks lub salę konferencyjną. W ten sposób na jednej przestrzeni może razem pracować wiele niezwiązanych ze sobą zawodowo osób – od programistów po dziennikarzy czy inżynierów i prawników.

Biura coworkingowe można wynająć już na jedną godzinę, co czyni to rozwiązanie wyjątkowo elastycznym pod względem zobowiązań. W środku znajdziesz niezbędne wyposażenie, takie jak:

 • stanowisko pracy,

 • internet,

 • drukarkę i kserokopiarkę,

 • klimatyzację,

 • część sanitarną.

Ze względu na rosnącą konkurencję, właściciele coworkingów prześcigają się w przyciąganiu nowych klientów. W konsekwencji powstają lokale o atrakcyjnym designie oraz udogodnieniach na miarę obecnych czasów. Jednym z elementów, który powoli staje się standardem w nowoczesnych biurach dzielonych, jest budka akustyczna. Ta kompaktowych rozmiarów kabina dźwiękoszczelna umożliwia odbywanie rozmów telefonicznych lub przeprowadzenie konferencji online. W czasach pandemii biurowa budka telefoniczna pełni również dodatkową funkcję „izolacyjną”.

biuro coworking

Coworking a korzyści dla Twojego biznesu

Dla wielu coworkingi wciąż są owiane tajemnicą, jednak wzbudzają wielką ciekawość wśród przedsiębiorców. Przedstawiamy największe zalety korzystania z tego typu lokali:

 1. Okazja do nawiązania kontaktów – obecność ludzi z różnorodnych branż pozwala na stymulujące rozmowy, dostarcza inspiracji oraz okazji do budowania sieci relacji zawodowych.

 2. Równowaga między rodziną a pracą – home office ma swoje korzyści, jednak dłuższa praca z domu może negatywnie wpływać na życie osobiste. Z biurem coworkingowym możesz łatwo oddzielić te dwie sfery.

 3. Oszczędności – wynajem stałego lokalu to spory wydatek dla firmy. Jeśli Twoja działalność nie wymaga fizycznego kontaktu z klientem, coworking to najlepsze rozwiązanie.

 4. Wzrost produktywności – w przeciwieństwie do pracy z domu, w lokalu dzielonym możesz swobodnie i bez rozpraszania zanurzyć się w swoich obowiązkach.

 5. Dogodna lokalizacja – sam wybierasz biuro z najkorzystniejszym adresem.

Biuro, biurko, sala konferencyjna – co możesz wynająć

Oferty lokali na wynajem są coraz bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców. Początkowo do dyspozycji była jedynie przestrzeń open space z pojedynczymi lub dzielonymi stanowiskami. Wraz z rozwojem rynku masz dziś więcej możliwości wyboru. Wiele biur oferuje osobne boksy, zapewniające więcej prywatności niż zwykłe miejsce przy biurku. Ponadto umożliwiają pracę w niewielkiej grupie. Jeśli zależy Ci na jeszcze większej swobodzie pracy, dobrą opcją jest osobne biuro wyposażone w podstawowy sprzęt. Sale konferencyjne z kolei warto wynająć do przeprowadzania szkoleń, wykładów czy prac projektowych.

korzyści coworking

Przestrzenie coworkingowe w Olsztynie dla Ciebie

Lokale oferujące miejsca biurowe na wynajem zlokalizowane już są w całej Polsce. Przedstawiamy wybrane przykłady biur coworkingowych na terenie Olsztyna:

 • Koszary Funka, ul. Kasprowicza 4 – historyczny budynek z klimatem oraz komfortowo urządzonymi salami,

 • Strefa Coworkingowa OPN-T, ul. Wł. Trylińskiego 14, budynek B1, pok. 16 – zniżki dla nowych firm i młodych przedsiębiorców, lokalizacja w parku technologicznym,

 • COWork.Olsztyn.pl, ul. Kajki 3/1 – atrakcyjne oferty abonamentowe, możliwość wynajmu wirtualnego biura,

 • Co-Work Kuźnia, ul. Marka Kotańskiego 1 – ciekawie odnowiony budynek starych koszarów plus nowoczesne udogodnienia.

Wybrałeś już wymarzony lokal biurowy?

Rozglądasz się za nowym miejscem do pracy biurowej? Jeśli zdecydujesz się na coworking, zwróć uwagę na lokalizację oraz wyposażenie lokalu. Masz pełne prawo wyboru idealnego stanowiska do prowadzenia swojej działalności, dlatego zadbaj o swoją wygodę. Dobre biuro zapewni Ci możliwość kontaktów zawodowych, ale i prywatność. Biurowa budka telefoniczna od Available to sposób na odcięcie się od dźwięków open space’u oraz okazja do swobodnej pracy.