Biura coworkingowe w Wielkopolsce

Coworking jest coraz popularniejszą formą realizowania obowiązków zawodowych. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 sprawiła, iż wielu pracowników biurowych przeniosła swoją działalność w tryb home office, a wysoce prawdopodobne, że część firm pozostawi taki schemat zatrudnienia. Jednak nie każdy freelancer, czy też osoba, która z różnych przyczyn nie dojeżdża do miejsca pracy, jest w stanie być efektywnym we własnym mieszkanie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie „biurka” z całym niezbędnym zapleczem, takim jak:

  • Internet
  • Drukarka
  • Faks
  • drobne akcesoria biurowe (papier do drukarki, spinacze)
  • przestrzeń do spotkań/wykładów
  • nowoczesne budki akustyczne do biur

Mieszkasz w Wielkopolsce i zastanawiasz się jakie biuro coworkingowe wybrać? A może pierwszy raz słyszysz o takim rozwiązaniu i chętnie się dowiesz, na czym ono polega? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Kto korzysta z biur coworkingowych?

To rozwiązanie dla freelancerów, czyli tak zwanych wolnych strzelców. Jest to grupa zawodowa, najczęściej kojarzona z pracy w domu, a niekiedy nawet parkach lub kawiarniach. Powód zazwyczaj był prosty, osobom pracującym na własną rękę ze względów ekonomicznych nie opłaca się najmować biura, dlatego też wykonywali swoje zadania w mniej formalnym miejscach. Jednak wraz ze wzrostem osób poszukujących miejsc do realizowania obowiązków zawodowych, na rynku zaczęły powstawać przestrzenie coworkingowe. Są o wiele tańsze niż klasyczne powierzchnie do wynajęcia na cały miesiąc, a zapewniają wszelkie niezbędne sprzęty, akcesoria, a warunki są znacznie korzystniejsze (np. wynajem na godziny). Aktualnie, z powodu pandemii, wielu pracowników etatowych przeszło na home office, a jak łatwo się domyślić — nie każdy z nich ma do tego warunki. Wynajmowanie biurka na godziny w takim przypadku może okazać się najkorzystniejszym rozwiązaniem również dla osób, które nie są w stanie pracować, gdy w domu są dzieci, zwierzęta, masa obowiązków i rozpraszających bodźców. Biura coworkingowe to również rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców.

Najlepsze biura coworkingowe w Wielkopolsce

Wielkopolska jest rejonem w Polsce, który stale się rozwija. Staje się coraz bardziej przychylny przedsiębiorcom i osobom rozpoczynającym swój biznes. Dlatego też jest to województwo z bogatą ofertą biur coworkingowych, co sprzyja aktualnie panującej sytuacji. Oto przykładowe propozycje takich miejsc:

1. Park Idea Coworking Place

ul. Grottgera 16/1

61-001 Poznań

http://www.parkidea.pl/

2. ClockWork

Słowackiego 55/1

60-521 Poznań

https://www.clockwork-poznan.pl/

3. Provento

Roosevelta 43b/1

62-200 Gniezno

https://provento.info/

4. Stacja Biznes / Strefa Kreatywna

p. Metziga 1

64-100 Leszno

http://stacjabiznes.leszno.pl/

Nowości i maksymalne udogodnienia w biurach coworkingowych

Podstawowe akcesoria biurowe, sale konferencyjne, dostęp do zaplecza kuchennego nie są już kwestią wyróżniającą dobre przestrzenie coworkingowe a absolutnym minimum, jeśli chodzi o wyposażenie. Czym w takim razie można się wyróżnić? Z pewnością innowacyjnym rozwiązaniem, znacząco podnoszącym standard takich miejsc, są budki telefoniczne do biur. Czym one są? To kabiny dźwiękoszczelne, które oddzielają osoby w nich przebywające od bodźców zewnętrznych. Co to oznacza? Że bez żadnych zakłóceń z zewnątrz możesz przeprowadzić rozmowę, telekonferencję czy po prostu popracować w absolutnej ciszy. Nowoczesne budki akustyczne bardzo dobrze prezentują się, jeśli chodzi o aspekty wizualne, pełniąc jednocześnie niezwykle praktyczną funkcję.

Podsumowanie

Poszukujesz przestrzeni coworkingowej na Pomorzu? Koniecznie zwróć uwagę na powyższe propozycje. Jeśli natomiast jesteś właścicielem biura na wynajem, podnieś standard swojej lokalizacji, wyposażając ją w najnowocześniejsze i najbardziej poszukiwane rozwiązania, jaką z pewnością jest budka telefoniczna, nazywana również kabiną dźwiększoszczelną. Jeśli zależy Ci na możliwie wysokim standardzie takiego produktu, skontaktuj się z firmą Available, słynącej z nowoczesnego designe i realizacji zamówień na najwyższym poziomie.