Biura coworkingowe na śląsku

Jednym z najciekawszych trendów, jaki możemy obserwować we współczesnym świecie biznesu, jest coworking. Wspólne użytkowanie przestrzeni biurowych stało się swojego rodzaju modą. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale też ekologiczne; praca w tym samym pomieszczeniu pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, a zatem wpływa korzystnie na wizerunek freelancera bądź  firmy. Ludzie, którzy wybierają taki model pracy, wydają się bardziej otwarci, nowocześni i godni zaufania. Nic zatem dziwnego, że biura coworkingowe wyrastają niczym grzyby po deszczu w coraz to nowych lokalizacjach. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda ich oferta na śląsku, zachęcamy do lektury. Dowiesz się z niej, co o konkretnych lokalach twierdzą ich użytkownicy oraz na co powinieneś zwrócić uwagę, jeśli szukasz miejsca dla siebie.

Po czym poznać dobre biuro coworkingowe?

Podstawową ideą coworkingu jest stworzenie przestrzeni do pracy specjalistom z różnych dziedzin. Oznacza to, że niejako z definicji osoby te będą mieć odmienne priorytety, grupy docelowe oraz wymagania. Mimo to istnieją pomiędzy nimi pewne zbieżności. Dobre biuro urządzone jest w taki sposób, by odpowiedzieć na najważniejsze potrzeby swoich użytkowników oraz ich kontrahentów, zapewniając im:

  • dogodny dojazd; niezmotoryzowani klienci muszą w łatwy sposób dotrzeć na miejsce komunikacją publiczną lub rowerem. W tym drugim przypadku niezbędny będzie im stojak, gdzie będą mogli bezpiecznie pozostawić swój jednoślad;
  • parking; mimo wszechobecnych korków, wiele osób nadal z różnych względów wybiera jazdę samochodem. Dobre biuro coworkingowe powinno dysponować odpowiednią ilością miejsc parkingowych lub rozwiązać tę kwestię w inny sposób – np. nawiązując współpracę z pobliskim biurowcem lub parkingiem strzeżonym;
  • szybkie i niezawodne łącze internetowe. Większość firm i freelancerów funkcjonuje w przestrzeni cyfrowej. Szybki internet nie tylko ułatwia komunikację, ale i skraca czas spędzany przed monitorem;
  • odpowiednio zagospodarowaną przestrzeń. Ustawienie boksów oraz biurek nie wystarczy. Niekiedy konieczne będzie odizolowanie się od współpracowników, więc dobre biuro coworkingowe powinno dysponować miejscami, w których można spokojnie przeprowadzić rozmowę telefoniczną bądź wideokonferencję. Nie muszą to być osobne pokoje – doskonale sprawdzą się budki akustyczne, które dzięki kompaktowym rozmiarom pozwolą na stworzenie wielu niewielkich, komfortowych przestrzeni do pracy;
  • dodatkowe udogodnienia. Szereg biur oferuje swoim klientom rzeczy, które, choć nie są niezbędne, znacznie poprawiają komfort pracy, a co za tym idzie – wydajność. Do miłych, acz nieobowiązkowych elementów należą: możliwość korzystania ze strefy relaksu, a także z urządzeń kuchennych typu lodówka, ekspres do kawy czy kuchenka mikrofalowa. Bardzo cenionym dodatkiem są też szkolenia i warsztaty biznesowe, obejmujące takie zagadnienia, jak autoprezentacja, skuteczna sprzedaż czy nowoczesne narzędzia marketingowe.

Cenione biura coworkingowe na śląsku

Prezentowane poniżej przykłady absolutnie nie wyczerpują tematu. Mają one jedynie dać Ci pewien obraz możliwości, jakie stwarzają tego rodzaju biura.

ColabSPACE COWORKING GLIWICE

Klienci cenią je głównie za rewelacyjną lokalizację – biuro położone jest niedaleko centrum miasta oraz dworca PKP, w świetnie skomunikowanym miejscu. Dużą zaletą jest również elegancki wystrój wnętrz i ciekawie zagospodarowana przestrzeń. Wśród dodatkowych atutów wymieniana jest miła i profesjonalna obsługa, a także wiele szkoleń i interesujących wydarzeń, jakie organizuje biuro.

Wellcome Office, ulica Kościuszki 55/3

Otwarta przestrzeń 24 godziny w tygodniu przez 7 dni dla społeczności z branży innowacyjno-technologicznej, ale nie tylko. W ofercie coworkingowej znajdują się regulowane biurka na wynajem w różnych wariantach, a także sale szkoleniowe i konferencyjne. Na niemal 500 m2 wynajmujący mają dostęp do dobrze wyposażonego zaplecza kuchennego, a także chillout roomu z konsolą do gry.

IT Loft Park

To biuro wyróżnia się na tle konkurencji głównie ze względu na unikalne wnętrza, w jakich się znajduje. Nie jest to bowiem typowy biurowiec, ale niezwykła, odrestaurowana przestrzeń z dużą ilością cegły i drewna. Industrialny klimat, prostota i elegancja, a także sąsiadujące tereny zielone z oczkiem wodnym sprawiają, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Dużym atutem są też przestronne sale konferencyjne i eventowe, znajdujące się w obiekcie.

Podsumowanie

Oferta biur coworkingowych na śląsku jest naprawdę szeroka. Każde z nich charakteryzuje się czymś innym i oferuje swoim klientom nieco inne warunki do pracy. Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem tego typu miejsca albo już je prowadzisz, ale chciałbyś wyróżnić się na tle konkurencji, skontaktuj się z nami. Dzięki zainstalowaniu oferowanych przez nas budek telefonicznych zwiększysz funkcjonalność i estetykę twojego biura, a optymalne zagospodarowanie przestrzeni pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać jej potencjał.