Biura coworkingowe na Pomorzu Zachodnim

Home offie od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem i staje się bardzo popularną alternatywą do pracy na etat. Po sytuacji związanej z pandemią Covid-19 stała się wręcz powszechna. Wielu pracowników biurowych tak dobrze odnalazło się w trybie zdalnym, że postanowiło całkowicie zmienić swoją ścieżkę zawodową. Stwierdzenie, że to bardzo przyszłościowa forma realizowania obowiązków i zarabiania w ten sposób na życie nie jest formą abstrakcji, a niezwykle prawdopodobnego scenariusza. Jednak nie każdy freelancer jest w stanie zapewnić sobie dostęp do niezbędnych sprzętów biurowych, miejsca na telekonferencję, czy też spotkań służbowych. I tutaj rozwiązaniem są biura coworkingowe! Czym są i gdzie można znaleźć najlepsze? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Na czym polega coworking?

Biura coworkingowe to przestrzenie na wynajem, w pełni przystosowane do pracy indywidualnej lub w zespole. Co je odróżnia od klasycznego najmu? Podstawowym czynnikiem jest fakt, że nie jesteś zobligowany do długoterminowych umów i wysokiego czynszu. Pomieszczenie można zająć nawet w zakresie godzinowym, co daje niezwykle elastyczne możliwości, znacząco obniżające koszt korzystania z takiej usługi w porównaniu do opłat za cały miesiąc. Lokale te są wyposażone w niezbędne biurowe akcesoria, ale też dodatkowe udogodnienia, jak możliwość współpracy z osobami z twojego sektora, oddelegowanie części obowiązków (poprzez nawiązanie współpracy z wirtualnym asystentem, którego możesz znaleźć właśnie w biurze coworkingowym), korzystanie z innowacyjnych rozwiązań, jak budki akustyczne do biur. Daje to o wiele szersze możliwości niż praca z domu, a jednocześnie nie jesteś ograniczony poprzez stały najem. Masz możliwość pełnego dostosowania do swoich potrzeb i przebywać w biurze 2 godziny dziennie, raz w tygodniu — wszystko w zależności jak rozplanujesz swój czas pracy. Bez narzuconego minimum.

Co cechuje dobre biuro coworkingowe?

Wybierając przestrzeń do pracy zdalnej, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy doborze miejsca idealnego. Rozważ takie czynniki jak lokalizacja, czy też odległość od Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli masz zamiar organizować konferencję, częste spotkania biznesowe, warto by miejsce było w centrum z dobrym dojazdem, zaopatrzone w miejsca parkingowe. Jeśli natomiast wiesz, że potrzebujesz biura tylko dla siebie — zdecydowanie lepiej wybrać adres blisko domu. Zaoszczędzisz tym sposobem czas na dojazdy i unikniesz chwil w stylu: „nie opłaca mi się dziś tam jechać". Koniecznie sprawdź także wyposażenie biura i jego standard. Szybki internet, dostęp do drukarek, faxu, zaplecze kuchenne to absolutne minimum. Zwróć uwagę na miejsca z szerszą ofertą, np. zaopatrzenie w kabiny dźwiękoszczelne, które znacząco poprawiają jakość wykonywanej pracy i stwarzają możliwość pełnego profesjonalizmu.

Pomorze Zachodnie daje coraz większe możliwości współpracy dla freelancerów i osób, które z różnych przyczyn potrzebują przestrzeni biurowej, jednak nie chcą wynajmować jej na stałe. Wiąże się to z dużymi kosztami, które można w sprytny sposób zminimalizować, płacąc jedynie za pojedyncze dni lub godziny. Jakie miejsca mają najlepsze oferty i warto zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych miejsc.

MC2

ul. Szczecińska 25a
IV piętro
75-122 Koszalin

BNG

ul. Kaszubska 1
75-036 Koszalin

CoWorking Koszalin

ul. Racławicka 15/17
I piętro, budynek F (Politechnika)
75-720 Koszalin

Metro Kołobrzeg

ul. Koszalińska 31/1
78-100 Kołobrzeg

Business Link powered by AIP Szczecin - coworking & offices

ul. Zbożowa 4a
70-653 Szczecin

WB - Wirtualne Biuro

ul. Małkowskiego 31/1
I piętro
70-304 Szczecin

Podsumowanie

Coworking może się okazać przyszłością w realizowaniu obowiązków zawodowych. Rosnąca popularność tego sektora i stale zwiększająca się ilość przestrzeni na wynajem jest jedynie potwierdzeniem, że coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Jeśli jesteś właścicielem takiego biura i zależy Ci na podniesieniu jego konkurencyjności i profesjonalizmu — koniecznie zastanów się nad wyposażeniem lokalu w budki telefoniczne do biur, które dają możliwość odcięcia się od bodźców zewnętrznych i przebywania w absolutnej ciszy. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, skontaktuj się z nami.