Blog

Wentylacja biura. O czym musisz pamiętać?

Odpowiednia wentylacja to jeden z kluczowych elementów bezpiecznego i higienicznego środowiska pracy. Od jakości powietrza we wnętrzu zależy nie tylko zdrowie, ale także jakość wykonywanych obowiązków. Czym jest rekuperacja i czy opłaca się ją wybrać? Na co zwracać uwagę? Na te oraz inne pytania odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

Open space w biurze – omawiamy zalety i wady

Praca w popularnych biurach typu open space ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci pierwsi dostrzegają w tej formie urządzania wnętrz szansę na lepszą komunikację, drudzy natomiast narzekają na warunki utrudniające skupienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wielu mankamentom otwartych przestrzeni można zaradzić. Przyjrzyjmy się bliżej tej wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych koncepcji.

Coworking na Podlasiu. Sprawdź najlepsze lokalizacje!

Jesteś freelancerem i szukasz miejsca do pracy w województwie podlaskim? Interesują Cię ekonomiczne warianty wynajmu, które dają szereg korzyści? Zapraszamy do przeczytania krótkiego przewodnika po najlepszych przestrzeniach coworkingowych na północnym wschodzie Polski. Dowiedz się więcej!

Ergonomia w miejscu pracy. Poznaj najważniejsze zasady!

Czym właściwie jest ergonomia i w jakich aspektach może się ona przejawiać? Wbrew pozorom to dużo więcej niż wygodne krzesło w biurze. Mówiąc krótko – to sposób na dostosowanie warunków pracy do potrzeb wykonującego ją człowieka. Dotyczy to zarówno sfery fizycznej, psychologicznej, jak i społecznej. W tym artykule opowiemy więcej o konkretnych zasadach ergonomii. To warto wiedzieć – sprawdź!

Jak urządzić salę konferencyjną w firmie? Sprawdź porady ekspertów

Idealna sala konferencyjna łączy w sobie ergonomię i elegancję. W jej ścianach mogą toczyć się twarde negocjacje, odbywać rozmowy rekrutacyjne, a także szkolenia i nieformalne spotkania zespołu. To specyficzny rodzaj przestrzeni biurowej. Jak zaplanować jej aranżację, aby dobrze spełniała swoją funkcję? Na jakie meble, wyposażenie i kolorystykę postawić, aby stworzyć praktyczne wnętrze z klasą? Skorzystaj z porad ekspertów i podejmij dobre decyzje!

Leasingowany sprzęt biurowy – sprawdzony sposób na firmowe oszczędności

Czy wiedziałeś, że leasingować można więcej niż firmowy samochód? Oszczędni przedsiębiorcy, którym zależy na sprzęcie dobrej jakości i zoptymalizowaniu wydatków, coraz chętniej korzystają z „wynajmu” urządzeń biurowych. Co konkretnie możesz wziąć w leasing i jakich wariantów usługi możesz się spodziewać? Poznaj sprytny sposób na zarządzanie budżetem przedsiębiorstwa.

Coworking w województwie świętokrzyskim. Znajdź biuro dla siebie!

Czym właściwie jest coworking i dlaczego warto z niego korzystać? Zalet takiego rozwiązania jest wiele, o czym niestety do niedawna nie mogli przekonać się mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Ta sytuacja jednak zmieniła się, a na mapie regionu zaczęły powstawać pierwsze profesjonalne przestrzenie wspólnej pracy. Dowiedz się więcej na ten temat i znajdź przestrzeń coworkingową dla siebie!

Ekologia w biurze. Co zrobić, żeby miejsce pracy było przyjazne środowisku?

Troska o środowisko to już nie wyłącznie trend, ale tendencja, która na stałe zagościła w życiu wielu osób. Działania eco-friendly pozytywnie wpływają zarówno na stan naturalnych zasobów ziemi, jak i na kondycję domowych czy firmowych finansów. Podjęcie odpowiednich proekologicznych kroków wiąże się między innymi z oszczędzaniem wody i energii elektrycznej. Co jeszcze przemieni biuro w miejsce bardziej przyjazne środowisku? Jak skorzysta na tym Twój biznes? Poznaj nasze pomysły i zastosuj je u siebie!

Sprawdzone rady, jak zadbać o zdrowie w pracy

Stres, długie godziny spędzane przed monitorem komputera, brak ruchu – to najczęstsze czynniki wpływające na pogorszenie się zdrowia fizycznego oraz psychicznego. By utrzymać organizm w dobrej kondycji i tryskać energią każdego dnia, warto nauczyć się odpowiednio dbać o zdrowie w pracy. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, co robić, aby mieć większą motywację do działania i wypełniania obowiązków zawodowych. Zapraszamy!

Chill-out roomy i inne sposoby na relaks dla pracowników

Zastanawiasz się, jak wpłynąć na produktywność i kreatywność zatrudnianych osób? Wypróbowałeś już wiele metod, ale żadna nie przyniosła oczekiwanych korzyści? Jeśli tak, być może sekret tkwi w zapewnieniu balansu między pracą a regeneracją organizmu. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego odpoczynek dla pracownika ma tak ogromne znaczenie. Ponadto zaprezentujemy Ci kilka sposobów, dzięki którym skutecznie zadbasz o zdrowie i samopoczucie swojej kadry.