Blog

3 zasady psychologii kolorów, które warto wdrożyć w biurze

3 zasady psychologii kolorów, które warto wdrożyć w biurze

Psychologia barw jest jednym z ważniejszych aspektów współczesnej aranżacji miejsc pracy. Nudne, banalne biura to już przeszłość. Dla pracownika spędzającego 8 godzin w firmie liczy się nie tylko funkcjonalność pomieszczeń, z których korzysta, ale również ich walor estetyczny.

Trendy w projektowaniu oryginalnych miejsc pracy

Polak statystycznie spędza w pracy przeciętnie ok. 8 godzin dziennie. Na efektywność jego działań wpływa wiele czynników. Jednym z nich, co się coraz powszechniej dostrzega, jest samo środowisko, w jakim przebywa, a co za tym idzie, odpowiednia aranżacja biurowych wnętrz.

Biura coworkingowe w Łodzi – które wybrać?

Biura coworkingowe w Łodzi – które wybrać?

Jesteś freelancerem, właścicielem początkującego startupu albo wykonujesz zadania zdalnie? Nawet przy tego rodzaju formach wykonywania pracy istotne jest miejsce, w którym możesz swobodnie zająć się swoimi obowiązkami.

Wady i zalety pracy zdalnej

Faktów i mitów na temat pracy zdalnej jest mnóstwo. Kto nie doświadczył tego rodzaju wykonywania obowiązków wynikających z zatrudnienia, nawet nie domyśla się, czego praca zdalna wymaga oraz jakie niesie ze sobą korzyści. Nie jest to dobre rozwiązanie dla każdego, dlatego postanowiliśmy przytoczyć wady i zalety tej formy realizacji zleceń.

Biura coworkingowe w Krakowie – które wybrać?

Coraz większą popularnością na polskim rynku cieszy się coworking. To wykorzystywanie wspólnej przestrzeni przez osoby odpowiedzialne za indywidualne projekty, wykonujące pracę zdalną czy rozwijające swój biznes. Zazwyczaj z tej formy korzystają właściciele startupów, osoby zatrudnione czy freelancerzy. W praktyce wygląda to tak, że zainteresowana coworkingiem osoba wynajmuje miejsce w biurze, mogąc jednocześnie korzystać z innych udogodnień, jak chociażby strefa relaksu.

Ergonomia pracy w biurze – podstawowe zasady

Nie trzeba znać odpowiednich przepisów, aby samemu przekonać się, jak negatywny wpływ na pracę może mieć nieodpowiednie oświetlenie, niewygodne krzesło czy niewłaściwa wysokość biurka. Prezentujemy 6 zasad ergonomii, dzięki którym obowiązki są wykonywane bardziej efektywnie – ze zwróceniem uwagi na możliwości oraz warunki do realizacji zadań wynikających z obowiązków zawodowych.

Designerskie meble biurowe – funkcjonalność czy oryginalny wygląd?

Designerskie meble biurowe – funkcjonalność czy oryginalny wygląd?

W biurze spędzamy średnio 1/3 doby. Ten czas przeznacza się nie tylko na pracę, ale również na swobodne rozmowy czy krótką przerwę od zawodowych obowiązków. W przestrzeni biurowej ogromną rolę odgrywa wystrój, który może wpłynąć na samopoczucie i wydajność.

Z czym pracownicy utożsamiają komfort w biurze?

Z czym pracownicy utożsamiają komfort w biurze?

Praca umysłowa, mimo że z pozoru fizycznie lekka, jest bardzo wymagająca dla naszego organizmu. Wiele godzin spędzonych w skupieniu, w pozycji siedzącej często wywołuje stres i zmęczenie, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Dlatego tak bardzo ważne jest zaadaptowanie środowiska pracy w taki sposób, aby każdy użytkownik biura czuł się w nim komfortowo. Na jakie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę?

Jak praca w ciągłym hałasie wpływa na zmęczenie?

Obecnie niemalże każdy człowiek narażony jest na działanie niepożądanych dźwięków, które wywołują w nim niepokój i stres. W zaciszu własnego domu łatwiej jest nam się uchronić przed hałasem z zewnątrz, odpowiednio wyciszając ściany i montując akustyczne okna. Jednak bardzo wielu z nas narażonych jest na nieustanny hałas również w miejscu pracy. Nie dotyczy to jedynie osób obsługujących głośny sprzęt, ale też użytkowników przestrzeni open space. Jaki wpływ na nasze zmęczenie ma praca w nieustającym hałasie i czy można coś na to zaradzić?

Biura coworkingowe w Trójmieście – które wybrać?

Na terenie całego Trójmiasta, a szczególnie Gdańska, systematycznie przybywa miejsc, które oferują usługę w zakresie coworkingu. Opcja ta jest coraz bardziej pożądana w czasach, kiedy wiele osób pracuje zdalnie, z dala od siedziby swoich firm lub jako freelancerzy. Coworking jest doskonałą alternatywą dla pracy w domu. Jednak aby opcja rzeczywiście była dla nas optymalna, musimy znaleźć odpowiednią przestrzeń.